Kilka rad i porad


Chcąc zapewnić bezpieczeństwo w naszej stajni, a także należyty porządek jazd zapraszamy do przeczytania i stosowania się do kilku prostych,  ale jakże koniecznych zasad:

 

ZDROWIE JEŹDŹCA
Zanim zdecydujesz się na jazdę konną zastanów się czy nie masz lub czy twoje dzieci nie mają żadnych przeciwwskazań zwłaszcza zdrowotnych…(w razie potrzeby najlepiej skontaktuj się z lekarzem)

 

KOŃ JEST ŻYWY
Zawsze pamiętaj o tym że koń jest żywym stworzeniem, dlatego nigdy nie traktuj go przedmiotowo. Jest wrażliwy, czuje ból i strach ale też zadowolenie i potrafi się odwdzięczać. Koń jest naszym partnerem!

 

ZACHOWANIE JEŹDŹCA
Koń ma swoje instynkty. Przebywając w jego pobliżu nie krzycz, nie hałasuj, nie rób gwałtownych ruchów, nie biegaj, staraj się zawsze zachować spokój!

 

OSTROŻNOŚĆ
Nie można przewidzieć zachowania zwierzęcia w nietypowych dla niego sytuacjach. Zawsze przy obchodzeniu się z koniem zachowaj ostrożność! Nigdy nie podchodź od tyłu!

 

KARMIENIE
Nigdy nie karm koni jeśli nie zapytałeś wcześniej instruktora, czy aby twój smakołyk i pora są odpowiednie! Nie wchodź do stajni w porę karmienia, każdy ma prawo do posiłku w spokoju, nawet koń.

 

DYSCYPLINA
Jazda konna wymaga dyscypliny i punktualności [dotyczy to również instruktorów.. ;) ]. Zawsze bądź przynajmniej pół godziny przed jazdą, abyś zdążył przygotować siebie i konia!

 

BEZPIECZEŃSTWO
W jeździe konnej zdarzają się wypadki i każdy kto się na nią decyduje musi sobie zdawać z tego sprawę. Nigdy, nawet na chwile, nie wsiadaj na konia bez ochronnego nakrycia głowy! Szkółka dysponuje takimi i udostępnia je nieodpłatnie! Zadbaj też o to, aby odzież i obuwie było odpowiednie do bezpiecznego i wygodnego uprawiania jazdy konnej (długie spodnie, płaska podeszwa-adidasy dopuszczalne). Nie podchodź do konia w klapkach lub sandałach.

 

REGULAMIN
Zapoznaj się z regulaminem ujeżdżalni. Nie wchodź na ujeżdżalnię bez zgody instruktora i nie przeszkadzaj podczas trwania jazdy!

 

CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK
Szanujmy Sprzęt z którego korzystamy! Po skończonej jeździe zawsze wieszaj go na swoje miejsce i nie zapomnij o umyciu wędzidła! Dbajmy także o porządek w pomieszczeniach które są nam udostępniane!

 

PRZYJAZNA ATMOSFERA
Wspólnie dbajmy o miłą i koleżeńską atmosferę. Aby czas spędzony tutaj był przyjemny i pod znakiem dobrej zabawy. Bądź dla wszystkich życzliwy, uprzejmy
i pomocny, zwłaszcza dla tych którzy mają mniejszą wiedze i doświadczenie.
I pamiętaj! Nigdy z nikogo się nie naśmiewaj!

 

INSTRUKTOR NASZYM PRZYKŁADEM
Instruktorzy oprócz nauki, mają przede wszystkim dbać o twoje bezpieczeństwo! Dlatego zawsze stosuj się do ich zaleceń! Pamiętaj że są tu także po to, aby służyć pomocą i dobrą radą. Jeśli  masz jakieś wątpliwości nie wahaj się pytać. Na pewno z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem!

 

Życzymy miłej, przyjemnej i bezpiecznej jazdy! Nie życzymy braku upadków, bo to niemożliwe…