ZR-B Leszno oraz elim do OOM w ujeżdżeniu


Przedstawiamy relację z zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody, oraz eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się od 6 do 8 czerwca na terenie WSZiM w Lesznie.

 

 

W zawodach regionalnych w barwach KJ Podkowa Gruszczyn wystartowali:

- Karol Luboński i Manix

oraz

- Stanisław Stołowski i Axell

 

Natomiast w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zarówno w skokach przez przeszkody jak i ujeżdżeniu w kategorii dużych koni wystartowała Katarzyna Matuszewska na Odyseuszu.

 

 

W piątek czyste przejazdy w konkursie klasy L zanotowali Karol Luboński oraz Stanisław Stołowski zajmując ex aequo 1 miejsce w konkursie.

 

Przejazd Karola Lubońskiego w konkursie klasy L (youtube.pl)

Przejazd Stanisława Stołowskiego w konkursie klasy L (youtube.pl)

 

W konkursie klasy P - zwykłym Karol i Manix po bezbłędnym przejeździe zajęli 3 pozycję w konkursie, a Stanisław Stołowski i Axell po bardzo szybkim i także czystym przejeździe z ponad 12 sekundową przewagą do 2 zawodnika wygrali konkurs.

 

W konkursie wystartował także trener zawodników z KJ Podkowa Gruszczyn Joanny Ziętkowskiej oraz Stanisława Stołowskiego p. Jarosław Poręba na co dzień stacjonujący w Szklarach Górnych koło Lubina, który po także szybkim, lecz zakończonym zrzutką przejeździe zajął ostatecznie 10 miejsce. Jednak już w konkursach wyższych klasy N i C zajmował odpowiednio 2 i 1 miejsce na swoim podstawowym koniu Obsesja.

 

Więcej informacji o p. Jarosławie Poręba oraz innych trenerach, z którymi współpracuje KJ Podkowa Gruszczyn w zakładce: Sport w stajni Podkowa czyli KJ Podkowa Gruszczyn

 

Tego dnia dwa półfinały w ujeżdżeniu miała także Katarzyna Matuszewska i Odyseusz, wygrywając oba zapewniła sobie 20% przewagę nad drugim w tabeli zawodniku przed sobotnim finałem.

 

 

W sobotę Karol Luboński zanotował po dwa błędy zarówno w konkursie klasy L jak i konkursie klasy P.

 

Katarzyna Matuszewska natomiast wygrywając konkurs finałowy, z przewagą 30% zapewniła sobie pewny awans na finał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. W tym roku finalistów wszystkich dziedzin sportowych gościć będzie województwo dolnośląskie, natomiast finał konkurencji ujeżdżenia rozegrany będzie na hipodromie w Strzegomiu w dniach 12-13 lipca.

 

 

Ostatniego dnia Karol Luboński w konkursie klasy L zjechał z parkuru z wynikiem 4pkt karne, natomiast po dobrym, bezbłędnym przejeździe w klasie P zajął miejsce 3.

 

foto: Mikołaj Kamieński