Złoty medal na OOM w skokach przez przeszkody kucy!


 


... i wróciliśmy całą gromadką (zawodniczki, rodzice, luzacy, konie oraz trener) z przepięknego Stada Ogierów Bogusławice.


Nasze zawodniczki dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsca w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Patrycja Kamieńska jechała na Spencerze oraz Julia Klinge na Pokusie.

 


Ostatecznie Patrycja i Spencer po pechowym upadku w II półfinale musieli zadowolić się pozycją 19 w finale. Jednak był to pierwszy start tej pary w tak trudnych zawodach, mimo młodego wieku (Patrycja ma dopiero 12 lat, wiek zawodników, którzy mogą startować w OOM to 12-15 lat) bardzo dobrze poradzili sobie w I nawrocie finału gdzie pokonali 12 przeszkodowy parkur na 0pkt!

Julia Klinge po bardzo dobrych przejazdach zajęła ostatecznie 1 miejsce i wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w skokach przez przeszkody - zdobywając złoty medal! Był to ostatni start Julii w zawodach OOM, gdyż zawodniczka ma już 15 lat.

Zawodniczki wywalczyły także dla Klubu Jeździeckiego Podkowa Gruszczyn 4 miejsce w klasyfikacji klubowej z czego jesteśmy bardzo dumni!

 

Zawody rozgrywane były w dniach 7-9 lipca w Stadzie Ogierów w Bogusławicach.

W niedziele rano wyjechaliśmy do Bogusławic, gdzie dotarliśmy koło godziny 13. Po rozlokowaniu kucy w stajni, a także zawodników w hotelu zaczęliśmy przygotowania do przeglądu weterynaryjnego. Dziewczyny dobrze wyczyściły i przygotowały kuce do przeglądu, które przeszły go bez jakichkolwiek problemów. Tzw. pierwszy konkurs za nami!

 

Wieczorem odbyło się losowanie kolejności startów w I oraz II połfinale. Patrycja Kamieńska wylosowała 7 pozycję w I półfinale i 5 pozycję w II półfinale. Julia Klinge wylosowała odpowiednio 22 oraz 14 pozycję.

 

W poniedziałek o 10:45 rozpoczął sie konkurs kucy. Parkur składał się z 9 przeszkód w tym 2 szeregów podwójnych. I oraz II półfinał były rozgrywane jako konkursy z oceną stylu jeźdźca oceniane przez 5 sędziów (wynik był średnią ocen 3 sędziów po odrzuceniu skrajnych ocen).

 

Patrycja i Spencer po bardzo ładnym i równym przejeździe uzyskała wynik 3pkt, który dał 5 miejsce w konkursie. Julia po także bardzo ładnym przejeździe uzyskała wynik 3,17pkt dający 6 miejsce.

 

W drugim pólfinale Patrycja jechała bardzo dobrze, jednak Spencer po skoczonej ponad połowie przeszkód przestraszył się płotka pod przeszkodą, gwaltowne zatrzymanie i niestety Partycję przywitał bardzo ładny piasek kwarcowy. Po upadku wynik zawodniczki wzrósł o wynik najgorszego zawodnika plus 10pkt karnych.

 

Julia Klinge i Pokusa pokonały parkur bezbłędnie z 2 wynikiem w konkursie 2,17pkt.

 

Po dwóch pólfinałach Patrycja i Spencer byli 21, a Julia i Pokusa 2.

 

We wtorkowym finale Patrycja i Spencer wystartowali z pozycji 2, parkur składał się z 12 przeszkód, 15 skoków (dwa szeregi - jeden potrójny oraz jeden podwójny) o wysokości 100cm. Patrycja i Spencer pokonali go bezbłędnie, tak samo jak Julia i Pokusa.

 

Po I nawrocie finału Julia awansowała na 1 miejsce i czystym przejazdem w II nawrocie finału potwierdziła dobrą formę swoją i kuca wygrywając Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w skokach przez przeszkody kucy!

 

Patrycja nie zakwalifikowała się do II nawrotu finału (kwalifikowało się 15 najlepszych par) i zakończyła swój debiut w zawodach rangi OOM na dobrej 19 pozycji.

 

Zawodniczkom, rodzicom i kucom serdecznie gratulujemy!


 • Julia Klinge oraz reszta medalistów na podium fot. Mikołaj Kamieński
  Julia Klinge oraz reszta medalistów na podium fot. Mikołaj Kamieński
 • Julia Klinge i Pokusa fot. Weronika Kamieńska
  Julia Klinge i Pokusa fot. Weronika Kamieńska
 • Patrycja Kamieńska i Spencer fot. Weronika Kamieńska
  Patrycja Kamieńska i Spencer fot. Weronika Kamieńska
 • Julia Klinge i Pokusa fot. Weronika Kamieńska
  Julia Klinge i Pokusa fot. Weronika Kamieńska
 • Patrycja Kamieńska i Spencer fot. Weronika Kamieńska
  Patrycja Kamieńska i Spencer fot. Weronika Kamieńska
 • Drużyna z Wielkopolski fot. Weronika Kamieńska
  Drużyna z Wielkopolski fot. Weronika Kamieńska
 • Dyplom dla Podkowy Gruszczyn za 4 miejsce w klasyfikacji klubowej OOM
  Dyplom dla Podkowy Gruszczyn za 4 miejsce w klasyfikacji klubowej OOM