Zgrupowanie Jaszkowo, Cavaliada Lublin, Grand Prix Amatorów oraz zawody regionalne w Jaszkowie


Nie minęło długo od początku nowego, 2016 roku do czasu gdy nasi zawodnicy znów pojawili się na parkurach w całej Polsce.

 

 

Zgrupowanie Jaszkowo

 

Część zawodniczek z Podkowy, a mianowicie Julia Dunst, Maja Hendrys oraz Dominika Henzel tydzień ferii zimowych spędziły na zgrupowaniu w Jaszkowie, które dedykowane było zawodnikom z wielkopolskiej kadry młodzików (w której z Podkowy są dwie zawodniczki - Dominika Henzel oraz Aleksandra Osuch), natomiast Julia i Maja są to zawodniczki będące w kadrze wielkopolski juniorów młodszych. Trenerem prowadzącym był Krzystof Połczyński, zawodnik i trener z wieloletnim doświadczeniem, trenujący w klubie "Sokół" Damasławek. Podczas zgrupowania zawodniczkom towarzyszył i przyglądał się treningom Stanisław Stołowski.

 

 

Cavaliada Lublin

 

Pierwszymi zawodami w roku 2016, będącymi częścią Cavaliady Tour były zawody Cavaliada Lublin. Dwie zawodniczki z Podkowy (Aleksandra Osuch i Dominika Henzel) wybrały się w ponad 6 godzinną podróż do Lublina w pierwszy weekend lutego.

Dominika wraz z kucem Bello, a Ola z Jacobem startowały w sobotę i niedzielę w konkursach Cavaliady Future.

 

W sobotę miejsce 3 w konkursie Mini zajeła Dominika i Bello, Ola i Jacob w swoim konkursie zajęli miejsce 6. Wieczorem dziewczynki wystąpiły razem z dobrze znanym polskim zawodnikiem Łukaszem Brzóską w konkursie sztafet. Startując z numerem 1 listy startowej wykręcili niesamowity czas, który nie został pobity przez pozostałe 7 ekip co dało im zwycięstwo w konkursie (i otarło łzy po ostatnim miejscu zajętym w konkursie sztafet na Cavaliadzie w Poznaniu - niestety tam zawiódł zawodnik startujący na dużym koniu ;) ).

 

W niedzielę odbyły się finały - najpierw wyższej kategorii Midi, gdzie zobaczyliśmy tylko trzy czyste przejazdy (w tym także Oli i Jacoba), pary te oglądaliśmy jeszcze raz w rozgrywce. Po drobnym błędzie w najeździe na szereg, Ola i Jacob zjechali z rozgrywki z 8pkt karnymi i zajęli miejsce 3 w konkursie.

 

Nie opadły jeszcze emocje, gdy do boju ruszyli zawodnicy kategorii Mini, w tym startująca z ostatniej, ósmej pozycji Dominika i Bello. Ten sam parkur jak w Midi, tylko na niższej wysokości pokonało na czysto dwukrotnie więcej zawodników (w tym także Domi i Bello). By zwyciężyć w rozgrywce trzeba było jechać krótko, bezbłędnie i bardzo szybko. Nie można też było stracić głowy przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności. Bardzo dobrze w rozgrywce poradziła sobie Dominika i Bello, szybka jazda od początku do końca dała czas o 4 setne sekundy lepszy niż zawodniczki, która zajęła miejsce drugie w konkursie! Zwycięstwem Dominika przypieczętowała prowadzenie w rankingu Cavaliady Future po 4 konkursach eliminacyjnych (Ola w swojej kategorii jest 5). Przed zawodniczkami jeszcze 1 konkurs eliminacyjny oraz finał. Oba te konkursy rozegrane będą na Cavaliadzie w Warszawie.

 

Oczywiście po takich sukcesach nie mogło zabraknąć wywiadów, które udzielili tuż po zwycięstwie Dominika i trener Stanisław Stołowski, a po finale konkursu Midi także trenerka Marta Stołowska-Lubońska.

 

Trzymajmy więc kciuki za sukces końcowy zawodniczek!

 

 

Grand Prix Amatorów Poznań Wola

 

W przeddzień Walentynek, 13 lutego rozegrane zostały zawody towarzyskie organizowane przez KS Jumping Events "Grand Prix Amatorów". Przekrój konkursów od 60 - 105cm zapewniał możliwość startu zawodnikom i koniom o różnym poziomie zaawansowania.

Jako pierwsza, kilka minut po godzinie 9:00 wystartowała Maria Karnabal i Alf. Po szybkim przejeździe prowadziła przez większość konkursu, ostatecznie została wyprzedzona przez jedną zawodniczkę i zajęła bardzo wysokie 2 miejsce w konkursie.

 

W konkursie 70cm zobaczyliśmy bezbłędny przejazd Julii Walorek i kuca Figaro. Para ta ukończyła konkurs na miejscu 9.

Konkurs klasy LL to czyste przejazdy Julii i Figaro (miejsce 12), Joanny Ziętkowskiej i Caren (miejsce 11) oraz Dominiki Henzel i Apasjonaty Con Amore (miejsce 7).

 

W klasie L miejsce 3 zdobyła Maja Hendrys i Szogun, ciut wolniej i miejsce 5 zajęła na swoim drugim kucu- Gangesie.

 

Najważniejszy konkurs zawodów - Grand Prix Amatorów rozegrany był także na wysokości 100cm, jednak w formie konkursu zwykłego z rozgrywką. Trzech zawodników z Podkowy pokonało parkur podstawowy bezbłędnie - Maja i Ganges, Karol Luboński i Manix oraz Aleksandra Osuch i Annouschka. Łącznie w rozgrywce wystartowało 21 spośród 37 koni biorących udział w konkursie. Karol i Manix zjechali z parkuru z 8pkt karnymi, Maja i Ganges z jedną zrzutką, jedyna Ola i Annouschka pokonały parkur bezbłędnie, w dobrym czasie co pozwoliło na zajęcie wysokiego 4 miejsca. Warto podkreścić, iż zwycięzca całego cyklu Grand Prix Amatorów (3 konkursy oraz finał) wygra dwuosobową wejściówkę na lożę VIP zawodów CSI4* odbywających się w czerwcu na poznańskiej Woli.

 

Ostatnim rozegranym konkursem był konkurs L1 z jockerem - tam komplet 65 punktów zdobyła Ola i Annouschka - para ta zajęła miejsce 7.

 

 

Zawody Jaszkowo

 

Równocześnie w Jaszkowie wystartowała Izabella Guzińska i Selavi. Oba konkursy pokonali bezbłędnie. W klasie L zajmując miejsce 3, a w klasie P miejsce 5.

Również drugi dzień startów był dla pary Iza-Selavi udany. Kolejny zdobyty pucharek za 3 miejsce w konkursie klasy L oraz bezbłędny przejazdy w dobrym czasie i miejsce 6 w konkursie, to wynik klasy P.


 • Zwycięska sztafeta - Ola, Dominika i Łukasz Brzóska
  Zwycięska sztafeta - Ola, Dominika i Łukasz Brzóska
 • Zwycięzcy kategorii Midi (Franciszek Jurzak) i Mini (Domika Henzel)
  Zwycięzcy kategorii Midi (Franciszek Jurzak) i Mini (Domika Henzel)
 • Wywiad Dominiki i Stanisława
  Wywiad Dominiki i Stanisława
 • Maria Karnabal i Alf - 2 miejsce w konkursie kucy
  Maria Karnabal i Alf - 2 miejsce w konkursie kucy
 • Maja Hendrys zajmująca 3 miejsce w konkursie klasy L
  Maja Hendrys zajmująca 3 miejsce w konkursie klasy L
 • Maja Hendrys i Ganges
  Maja Hendrys i Ganges
 • Joanna Ziętkowska i Caren
  Joanna Ziętkowska i Caren
 • Dominika Henzel i Apasjonata Con Amore
  Dominika Henzel i Apasjonata Con Amore
 • Maria Karnabal i Alf
  Maria Karnabal i Alf
 • Julia Walorek i Figaro
  Julia Walorek i Figaro
 • Aleksandra Osuch i Annouschka 0010
  Aleksandra Osuch i Annouschka 0010
 • Maja Hendrys i Szogun
  Maja Hendrys i Szogun
 • Aleksandra Osuch i Annouschka 0010
  Aleksandra Osuch i Annouschka 0010