Zawody Jeziorki, Zagórów, Wola, Damasławek i Witaszyce


Letnie wakacje dla zawodników Podkowy Gruszczyn zamiast odpoczynkiem są raczej czasem cięższych treningów i częstych wyjazdów na zawody. Trwają bowiem przygotowania do najważniejszej imprezy roku - Pucharu i Mistrzostw Polski dzieci i młodzieży w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu. Obie imprezy odbędą się w ośrodku Stragona Strzegom w dniach 4-6 września w skokach przez przeszkody i 25-27 września w ujeżdżeniu.

 

Zawodnicy biorą udział w licznych zawodach kontrolnych, a w ostatnich tygodniach były to zawody w Jeziorkach, Zagórowie, Damasławku, Witaszycach i na poznańskiej Woli.

 

 

KJ Atrium Swarzędz

W swoim debiucie, konkurs o wysokości 55cm wygrała Maria Karnabal i Alf, która dwukrotnie pokonała parkur na czysto z najszybszym czasem. Również na tym samym kucu, jednak w wyższym konkursie 75cm miejsce 1 zajęła Ola Osuch. W wyższych konkursach klasy L oraz L1 Ola i Antony Hopkins zjeżdżali z parkuru z 4pkt karnymi.

 

 

CWJ Hipodrom Wola

W zawodach towarzyskich wzięła udział Izabella Guzińska i Selavi. W konkursie klasy L zanotowali 1 błąd czyli 4pkt karne, natomiast w L1 po bezbłędnym przejeździe zajęli miejsce 6 spośród 22 par, które wzięły udział w tym konkursie.

 

 

Jeziorki Osieczna

W ciągu dwóch dni rozegrane zostały zawody w skokach i ujeżdżeniu.

Pierwszy dzień to starty w konkursach skoków przez przeszkody. Czyste przejazdy w konkursie klasy mini LL miała Dominika Henzel i Pysia oraz Apasjonata Con Amore. W klasie LL i L na 0 również pojechała Julia Dunst i Wolf's Moritz V.

W klasie P miejsce 2 zajęła Danuta Jonko i Gracja, a w wyższym konkursie klasy N para ta była 3.

 

Drugiego dnia w konkursie klasy L-6R miejsce 1 zajęła Dominika i Bello, a 2 ex aequo Ola i Antony Hopkins. Konkurs klasy C-1 wygrała Asia Ziętkowska i Montana.

 

 

Damasławek

W sobotnim konkursie klasy C dwa błędy czyli 8pkt karnych miał Stanisław i Baryt. Asia i Montana wygrała konkurs klasy L (trzeci z rzędu, dwa wcześniejsze w Damasławku), w klasie P pechowa zrzutka.

W konkursie 80cm kucy miejsce 3 i 4 zajęła Ola na Sulimie oraz Jacobie. Czyste przejazdy w klasach LL i L zanotowała Maja i Szogun. Pechowym upadkiem zakończył się przejazd Karola i Manixa w widowiskowym i bardzo trudnym konkursie derby, gdzie wysokość przeszkód sięgała 115cm.

W niedziele na czysto pokonała parkuru w klasach LL i L Julia i Wolf's Moritz V, Maja i Szogun dwukrotnie na 0 w L, gdzie zajęli także wysokie 2 miejsce. Drugie miejsce w konkursie 60cm kucy zajęła Ola i Jacob, w wyższym o wysokości przeszkód 80cm była 1 na Jacobie i 3 na Sulimie. W klasie P ex aequo 5 była Danusia i Gracja.

 

 

Zagórów

W zawodach regionalnych i międzynarodowych CSN wystartowali Asia i Montana oraz Stanisław i Baryt.

Pierwszy dzień dla Asi i Montany to pechowa zrzutka na ostatniej przeszkodzie w konkursie klasy L (z najlepszym czasem w konkursie), oraz 12pkt karnych w drugiej fazie w konkursie klasy C Stanisława i Baryta.

Zarówno drugiego jak i trzeciego dnia konkursy klasy L wygrała Asia i Montana. W sobotę Stanisław i Baryt po bezbłędnym przejeździe w klasie C z dobrym czasie zajęli miejsce 4, a w niedzielnym finale rundy C miejsce 7. Były to jednak pierwsze zawody międzynarodowe, w których wystartowała para Stanisław i Baryt, więc osiągnięte wyniki mogą cieszyć.

 

 

Witaszyce

 

Konkursy kucy o wysokości 60 i 80cm zostały zdominowane przez dwie zawodniczki z Podkowy. Zarówno w jednym jak i drugim konkursie pierwsze dwa miejsca zajęła Ola na kucach Jacob i Alf, a dwukrotnie trzecia była Dominika najpierw na Pysi, a w wyższym konkursie na Bello. W klasie L dwukrotnie z czystym kontem z parkuru zjeżdżały Maja Hendrys i Szogun oraz Julia Dunst i Wolf's Moritz V. Również czyste konto zachował Karol Luboński i Manix, w wyższym konkursie klasy P zakończyli swój przejazd z jedną zrzutką w drugiej fazie.


 • Stanisław i Baryt
  Stanisław i Baryt
 • Asia i Montana
  Asia i Montana
 • Julia i Wolf's Moritz V
  Julia i Wolf's Moritz V
 • Iza i Selavi
  Iza i Selavi
 • Danusia i Gracja
  Danusia i Gracja
 • Stanisław i Baryt
  Stanisław i Baryt
 • Asia i Montana
  Asia i Montana
 • Asia i Montana
  Asia i Montana
 • Stanisław i Baryt
  Stanisław i Baryt
 • Stanisław i Baryt
  Stanisław i Baryt
 • Asia i Montana
  Asia i Montana
 • Asia i Montana
  Asia i Montana