Zawody Jaszkowo, Raduszyn i Gajewniki

Miniony weekend pełen był emocji. W Jaszkowie wystartowała duża grupa zawodników, którzy wygrali większość konkursów na tych zawodach. Dodatkowo dwójka zawodników wybrała się na zawody towarzyskie w ujeżdżeniu do Raduszyna. Nie można zapomnieć także o sukcesie na Akademickich Mistrzostwach Polski w Gajewnikach.

Jaszkowo

Zawodnicy walczyli dzielnie przez trzy dni. W piątek w konkursach stylu do 3,5pkt przejechały następujące pary:

100 i 110cm - Aleksandra Osuch i Annouschka, wynik 1,5 i 1,5pkt

W sobotę większość konkursów była na czas.

Najpierw jednak na zero w konkursach dokładności o wysokości 60 bezbłędnie przejechała Marysia i Alf, a w wyższym 70cm Marysia i Alf oraz Julia i Figaro.

Konkurs 80cm dwufazowy wygrała Ola i Sulima, również na Jacobie zawodniczka przejechała na zero. Dwie fazy na czysto pokonali także Magda i Spencer oraz Julia i Figaro.

To był dzień Oli, która wygrała jeszcze kolejne 3 konkursy. Najpierw drugi z rzędu, 90cm na Sulimie, gdzie miejsca 4 zajęła Maja i Szogun, 5 Magda i Spencer oraz 9 Dominika i Wiking. Na zero pierwszą fazę pokonała Julia na Maurycym.

Konkurs 100cm zdecydowanie należał do zawodniczek z Gruszczyna. Miejsce pierwsze zajęła Ola na Annouschce, drugie Maja na Gangesie, a trzecie Julia i Maurycy. Piąta w konkursie była Dominika na Wikingu, a 9 Maja na drugim kucu- Gangesie.

Ostatni wygrany konkurs - 110cm to również wynik Oli na Annouschce, ze zrzutką ostatecznie miejsce 6 zajęła Maja i Ganges.

Niedzielne finały

W finale A-1 miejsce 4 zajęła Marysia i Alf, którzy w rozgrywce byli o sekundę gorsi od trzeciej pary.

Finał grupy B to miejsce 3 Oli i Jacoba oraz 4 Dominiki i Amorka.

W finale A-2 miejsce 2 zajęła Julia i Figaro.

Finał grupy C wygrała Magda i Spencer, którzy jako jedyni pokonali parkur podstawowy i rozgrywkę bezbłędnie. Miejsca 4 zajęła Ola i Sulima, a 5 Julia i Maurycy.

W D-bis dwa pierwsze miejsca obstawiły zawodniczki z Podkowy - wygrała Ola i Annouschka, a tuż za nią (6 setnych sekundy wolniej!) na mecie była Maja i Ganges, którzy zajęli miejsce 2.

W zawodach regionalnych w sobotę miejsc 5 zajął Karol Luboński i Manix. W klasie P para ta miała 12pkt karnych.

W niedzielę - dwie zawodniczki Katarzyna Woźniak i debiutantka Marta Stachowiak wyjechały na zawody towarzyskie do Raduszyna.

Drugi konkurs zawodów wygrała Kasia i Czekolada z wynikiem 67,500 % i przewagą 3% do drugiego miejsca.

W następnym konkursie - klasy P-2 ponownie wygrała Kasia i Czekolada z wynikiem 65,500%, tuż za nią uplasowała się druga zawodniczka z Gruszczyna - Marta i Antony Hopkins z wynikiem 64,390%.

Podczas gdy większość naszych zawodników startowała w Jaszkowie, Stanisław Stołowski wywalczył w Gajewnikach trzy medale Akademickich Mistrzostw Polski:

- medal złoty oraz tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kategori kombinowanej (skoki i ujeżdzenie) przy czym pokonał ponad 40 studentów!

- medal złoty w klasyfikacji kombinowanej (skoki i ujeżdżenie) spośród studentów uczelni technicznych

- medal srebrny w klasyfikacji skoków przez przeszkody profi w kategorii studentów uczelni technicznych.