Puchar Polski kucy Strzegom!


Od 28 do 31 sierpnia w Strzegomiu odbyły się najważniejsze zawody dla dzieci i młodzieży startującej na kucach, małych oraz dużych koniach w roku 2014 – Mistrzostwa oraz Puchar Polski w konkurencji skoków przez przeszkody oraz Puchar Polski Młodzików w ujeżdżeniu. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć zawodników z KJ Podkowa Gruszczyn, którzy wraz z trenerką Martą Stołowską-Lubońską do Strzegomia zabrali 6 koni.

 

 

Strzegom, leżący na południu Polski, ponad 200 km od Gruszczyna znany jest nie tylko z licznych kopalni granitu, ale także z organizacji jednych z najważniejszych zawodów w konkurencji wkkw – pucharu świata czyli Strzegom Horse Trials.

 

 

Zawodnicy z Gruszczyna wystartowali w 3 kategoriach wiekowych. Najmłodsze dziewczynki Dominika Henzel i Ola Osuch ze swoimi kucami Igielka, Schneewitchen oraz Alf w Pucharze Polski kucy grupy A-1 oraz Pucharze Polski Młodzików w ujeżdżeniu. Kasia Matuszewska z końmi Odyseusz i Baryt w kategorii Dzieci II na dużych koniach, a Michalina Kruszona w najwyższej kategorii wiekowej, grupie E na klaczy Sorinna.

 

 

Po trzech dniach startów do finałowej 10 w grupie A-1 zakwalifikowały się zarówno Ola jak i Dominika. Ostatecznie Dominika na najmniejszym kucu w tej kategorii uplasowała się na 10 pozycji z 4pkt karnymi po  4 parkurach. Ola kończąc wszystkie 4 parkury na czysto zakwalifikowała się do rozgrywki, w której wywalczyła brązowy medal. Jak się później okazało, koń, który zajął miejsce drugie został zdyskwalifikowany, gdyż jego wzrost  wykraczał poza grupę A-1 co też pozwoliło Oli jak i innym zawodnikom na awans o jedną pozycję. Ostatecznie Dominika z Igiełką zajęły 9 miejsce, a Ola z Alfem miejsce drugie czyli srebrny medal. Przedstawione poniżej zdjęcia z dekoracji gdy Ola miała jeszcze miejsce 3. Dodatkowo Dominika Henzel wystartowała na Schneewitchen w grupie X, w której zajęły wysokie 4 miejsce.

 

 

Dziewczynki wystartowały również w Mistrzostwach Polski Młodzików w ujeżdżeniu. Tym razem Dominika na Igiełce wywalczyła brązowy medal, a tuż za nią była Ola na Alfie zajmując miejsce 4 i otrzymując nagrodę za najlepszą muzykę do programu dowolnego tzw. küra.

 

 

Kasia Matuszewska zajęła w grupie Dzieci II miejsce 12 na 22 pary. Tylko jedna zrzutka dzieliła ją od startu w pierwszej 10 drugiego nawrotu finału.

 

 

W finale grupy E bardzo dobrze zaprezentowały się Michalina Kruszona i Sorinna, złote medalistki tej kategorii z roku 2012. Po zaciekłej trzy osobowej rozgrywce, ze zdecydowanie najlepszym czasem jednak niestety z jedną zrzutką zdobyły srebrny medal.

 

 

Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

fot. Katarzyna Broda (faraa) email: foto.faraa@gmail.com