OOM w ujeżdżeniu, Mistrzostwa Wielkopolski oraz Polski w skokach przez przeszkody


Ostatnie weekendy były pełne ważnych startów - Katarzyna Matuszewska wystartowała w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu, nasi najmłodsi zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Wielkopolski, a nasza juniorka Julia Klinge w Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody.

 

 

W Koninie odbyły się Jeździeckie Mistrzostwa Wielkopolski w skokach przez przeszkody Kuców, Juniorów i Seniorów.

 

W I kategorii kucy (zawodnicy do 11 lat) wystartowały Dominika Henzel i Aleksandra Osuch, w drugiej kategorii wystartowała Julia Dunst i Wolf's Moritz V.

 

Zarówno Ola na Jacobie jak i Dominika na Bello pokonały oba półfinały na czysto i do finału przystąpiły z czystym kontem. W finale pechową zrzutkę zanotowała Ola i Jacob, którzy wystartowali w rozgrywce o medal brązowy i tam też niestety zrzutka i ostatecznie Ola zajęła miejsce 4, tuż za podium. Dominika po bezbłędnym przejeździe w finale oraz rozgrywce (warte odnotowania - jako jedyna ukończyła mistrzostwa bez punktów karnych) i wywalczyła tym samym złoty medal.

 

W drugiej kategorii (wysokość przeszkód 80 cm) wystartowała Julia i Wolf's Moritz V, która do finału też przystąpiła z czystym kontem (4 miejsce w pierwszym i drugim półfinale), niestety w finale po 2 odmowach zawodniczka została wyeliminowana przez co nie ukończyła mistrzostw. Jednak dobre przejazdy w półfinałach cieszą i są dobrą prognozą na przyszłość.

 

W rozgrywanych obok mistrzostw zawodach regionalnych, w niedzielę konkurs klasy L wygrał Karol Luboński i Manix.

 

 

 

Kilka dni później w ośrodku Sielanka Warka rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kategoriach seniorów, młodych jeźdźców, dzieci I oraz juniorów. W tej ostatniej kategorii wystartowała Julia Klinge i Lili Marlene.

 

Julia w pierwszym konkursie - szybkości o wysokości przeszkód 135 cm zajęła wysoką 14 pozycję na 40 par. W drugim nawrocie po kilku błędach zakończyła start na 34 pozycji. W finale zajęła miejsce 21 i ostatecznie w mistrzostwach 23. Były to pierwsze mistrzostwa Julii i 7 letniej klaczy Lili Marlene. Za rok kolejne i liczymy na wyższą pozycję i lepszy wynik, jednakże ten uzyskany w tym roku jest również dużym sukcesem.

 

 

 

Tegoroczne finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywane są na terenie ośrodka SKJ Poczernin. Tam też wybrała się Katarzyna Matuszewska startująca na kucu Spencer w konkurencji ujeżdżenia. W pierwszym półfinale po drobnej pomyłce Kasia uplasowała się na miejscu 16. Z przejazdu na przejazd Kasia otrzymywała jednak coraz wyższe noty. Drugi półfinał ukończyła na miejscu 13, a finał na 11. Ostatecznie zajęła miejsce 13 w olimpiadzie, tracąc trochę ponad 1% do miejsca 12.

 

 

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a najbliższe zawody już w ten weekend - duża grupa wybiera się na zawody towarzyskie rozgrywane w pobliskiej stajni Atrium, a Katarzyna Matuszewska i Maja Hendrys wybierają się na finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody do Poczernina.


 • Julia Klinge i Lili Marlene fot. Iga Cegiełko
  Julia Klinge i Lili Marlene fot. Iga Cegiełko
 • Dominika Henzel i Pysia
  Dominika Henzel i Pysia
 • Aleksandra Osuch i Alf
  Aleksandra Osuch i Alf
 • Dominika Henzel i Bello
  Dominika Henzel i Bello
 • Joanna Ziętkowska i Alf
  Joanna Ziętkowska i Alf
 • Karol Luboński i Manix
  Karol Luboński i Manix
 • Karol Luboński i Manix
  Karol Luboński i Manix
 • Aleksandra Osuch i Jacob
  Aleksandra Osuch i Jacob
 • Dominika Henzel i Bello
  Dominika Henzel i Bello
 • Dominika Henzel i Bello
  Dominika Henzel i Bello
 • Aleksandra Osuch i Jacob
  Aleksandra Osuch i Jacob
 • Aleksandra Osuch i Jacob
  Aleksandra Osuch i Jacob
 • Aleksandra Osuch i Jacob
  Aleksandra Osuch i Jacob
 • Katarzyna Matuszewska i Spencer
  Katarzyna Matuszewska i Spencer