Mistrzostwa Wielkopolski w skokach przez przeszkody oraz eliminacje do Pucharu Wielkopolski w ujeżdżeniu


Weekend 28-29 czerwca obfity był w zawody w Wielkopolsce. W Posadowie rozgrywały się Zawody Regionalne oraz Mistrzostwa Wielkopolski w skokach przez przeszkody, a w Jeziorkach Zawody Regionalne w ujeżdżeniu będące jednocześnie eliminacjami do Pucharu Wielkopolski w ujeżdżeniu.

 

Same dobre wieści dochodzą do nas z tych zawodów.

 

 

 

W Posadowie, na terenie byłej Państwowej Stadniny Koni w ramach zawodach regionalnych wystartował Karol Luboński na Manixie, natomiast w Mistrzostwach Wielkopolski wystartowały dwie juniorki z Podkowy Gruszczyn Julia Klinge na Lili Marlene oraz Michalina Kruszona na Sorinnie.

 

Pierwszego dnia Karol Luboński zarówno w konkursie klasy L jak i P zanotował bezbłędne przejazdy. Tak samo dziewczyny, w I półfinale, gdzie przeszkody zawieszone były na wysokości 110cm.

 

 

Kolejny, rozgrywany tego samego dnia II półfinał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów okazał się trudniejszy, Michalina i Sorinna skończyły swój przejazd z 8pkt karnymi, jednak Julia Klinge po bardzo dobrym przejeździe zjechała z parkuru z czystym kontem.

 

 

 

W niedzielę, drugiego dnia zawodów swoją dobrą dyspozycję potwierdził Karol Luboński zajmując 2 miejsce w konkursie klasy L oraz notując kolejny bezbłędny przejazd w klasie P.

 

Juniorki miały przed sobą dwa nawroty finału, który miał wyłonić najlepsze pary Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Michalina Kruszona i Sorinna po błędach w I nawrocie nie zakwalifikowały się niestety do ścisłej czołówki zawodników, którzy wystartowali w II nawrocie finału.

 

 

Natomiast Julia Klinge startująca na 6 letniej klaczy Lili Marlene po bezbłędnych przejazdach w obu nawrotach objęła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła w Mistrzostwach zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Wielkopolski Juniorów, pamiątkową derkę, puchar oraz premie finansową.

 

 

 

W tym samym czasie, w niedzielę na terenie Dworku i Stadniny Koni Jeziorki w zawodach regionalnych w ujeżdżeniu wystartowali Katarzyna Matuszewska na Odyseuszu oraz Stanisław Stołowski na Montanie.

 

Celem zawodników było zebranie punktów w drugiej już eliminacji Pucharu Wielkopolski, a w przypadku Katarzyny Matuszewskiej także cennego doświadczenia przed rozgrywanym za dwa tygodnie finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu.

 

Kasia i Odyseusz wygrali z ponad 17% przewagą konkurs eliminacyjny L4 Pucharu Wielkopolski w ujeżdżeniu w kategorii junior młodszy. W kolejnym konkursie klasy P4 z wynikiem 65% zajęli drugą pozycję.

 

Stanisław Stołowski na Montanie wygrał z wynikiem 62% konkurs klasy N6, eliminacyjny Pucharu Wielkopolski w ujeżdżeniu w kategorii młody jeździec.

 

 

Zawodnikom, koniom, luzakom, rodzicom i wszystkim innym osobom zaangażowanym w wyniki naszych jeźdźców serdecznie gratulujemy!


 • Mistrzyni Wielkopolski Juniorów 2014 - Julia Klinge i Lili Marlene
  Mistrzyni Wielkopolski Juniorów 2014 - Julia Klinge i Lili Marlene
 • Karol Luboński i Manix
  Karol Luboński i Manix
 • Stanisław Stołowski i Odyseusz
  Stanisław Stołowski i Odyseusz
 • Stanisław Stołowski i Odyseusz
  Stanisław Stołowski i Odyseusz
 • Kacper Jalocha i Axell
  Kacper Jalocha i Axell
 • Kacper Jalocha i Axell
  Kacper Jalocha i Axell