Mistrzostwa i Puchar Polski Strzegom 2015


W odstępie dwóch tygodni nasi zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach i Pucharze Polski kucy w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, które odbyły się na terenie ośrodka Stragona Strzegom na południu Polski, miło nam poinformować iż zdobyli dwa złote medale, a byli blisko zdobycia kolejnych!

 

Najpierw większą ekipą w składzie Aleksandra Osuch (Alf, Jacob, Antony Hopkins i Sulima), Dominika Henzel (Pysia, Bello i Apasjonata Con Amore), Julia Dunst (Wolf's Moritz V) i Maja Hendrys (Szogun) wybraliśmy się na Mistrzostwa i Puchar Polski kucy w grupach A-1, A-2 i C.

 

Po trzech dniach zmagań z parkurem i zmieniającymi się warunkami pogodowymi (30 stopniowy upał podczas oficjalnego treningu w czwartek, do ulewnego deszczu podczas niedzielnych finałów) nasi zawodnicy zanotowali kilka bardzo dobrych i kilka mniej udanych przejazdów.

 

 

W piątek czyste przejazdy w grupie A-1 i A-2 odnotowała Ola wraz ze swoimi kucami, a także Maja i Szogun w grupie C. Ten dzień nie był jednak najlepszy dla Julii i niedoświadczonego jeszcze Moritza (elim), również Dominika Henzel nie mogła być w 100% zadowolona ze swoich przejazdów (Bello - 4pkt karne), Pysia (elim) oraz Apasjonata Con Amore (10pkt).

 

Sobota przyniosła więcej czystych przejazdów niż piątek, oprócz Oli w A-1 i A-2 czysty przejazd miała także Maja na Szogunia oraz Dominika na swoich trzech kucach. Niestety Julce nie udało się ukończyć przejazdu przez co nie zagrała się do niedzielnego finału (warunkiem jest ukończenie chociaż jednego półfinału).

 

Niedziela pokazała, iż walczyć trzeba do ostatniej przeszkody - jako jedna z czterek par, które zachowały czyste konto po dwóch półfinałach przystąpiła Maja i Szogun, nieporozumienie na jednej z przeszkód i upadek spowodował, że ta para nie ukończyła pucharu. A szkoda, po dobrym występie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lipcu (srebrny medal) liczyliśmy na pozycję na "pudle".

 

Oba nawroty na czysto w grupie A-1 pokonała Dominika i Bello, brązowa medalistka Halowego Pucharu Polski, czym pokazała dobre przygotowanie do tych zawodów (z dnia na dzień parkuru były coraz trudniejsze), szkoda pechowej zrzutki pierwszego dnia bo bez niej ta para walczyłaby o medale w 7 osobowej rozgrywce. Ostatecznie zajęli jednak wysokie 8 miejsce ex aequo na 21 par, które przystąpiły do pucharu.

 

Również oba nawroty na czysto, a także najszybciej w rozgrywce pojechała Ola na Alfie, o dwie setne sekundy wyprzedzając drugą na mecie, halową złotą medalistkę Maje Marchwicką - tym sposobem Ola zdobyła złoty medal w Pucharze Polski w grupie A-1.

 

To był złoty dzień dla Oli, halowej złotej medalistki grupy A-2, która w Strzegomiu walczyła by obronić swój tytuł - i udało się. Po czystych przejazdach w obu nawrotach finału przystąpiła do 4 osobowej rozgrywki i była w niej o prawie 3 sekundy! szybsza na mecie czym przypieczętowała swój drugi medal w tej kategorii wiekowej - Mistrzostwach Polski Młodzików.

 

Bardzo dobre przejazdy - czysty drugi półfinał oraz pierwszy nawrót finału to wynik Dominiki i niedoświadczonego jeszcze kuca Apasjonata Con Amore, gdyby nie punkty za czas w pierwszym półfinale para ta przystąpiłaby do drugiego nawrotu finału i tam walczyła o jeszcze lepszą pozycję, ostatecznie pierwszy puchar tej pary ukończony na miejscu 12, trzymamy kciuki, żeby kolejne było coraz lepsze.

 

 

Podsumowując - mamy dwa złote medale, gdyby nie pechowa zrzutka u Dominiki i upadek Mai z Szoguna byłoby jeszcze lepiej. Trenujemy dalej i zachęcamy do trzymania kciuków za naszych zawodników, a tych którzy chcą trenować pod naszym okiem - zapraszamy do Podkowy Gruszczyn.

 

 

 

Niespełna dwa tygodnie później, już w nieco okrojonym składzie Dominika i Bello oraz Ola i Antony Hopkins udaliśmy się znów do Strzegomia tym razem na Mistrzostwa Polski Młodzików w ujeżdżeniu.

 

Po zeszłorocznym sukcesie (Dominika medal brązowy, Ola 4 miejsce) w tym roku konkurencja okazała się dużo większa.

 

Ostatecznie po trzech przejazdach Ola zajęła miejsce 4, a Dominika miejsce 6 na 8 par startujących w Mistrzostwach.

 

 

foto: JM Zawodowo (Julia Markiewicz)


 • Medalistki grupy A-1
  Medalistki grupy A-1
 • Julia Dunst i Wolf's Moritz V
  Julia Dunst i Wolf's Moritz V
 • Maja Hendrys i Szogun
  Maja Hendrys i Szogun
 • Maja Hendrys i Szogun
  Maja Hendrys i Szogun
 • Maja Hendrys i Szogun
  Maja Hendrys i Szogun
 • Julia Dunst i Wolf's Moritz V
  Julia Dunst i Wolf's Moritz V