Marta Stołowska-Lubońska


Zawodniczka z Brązowa, Srebrną i Złota odznaką PZJ.

 

Licencje sportowe A3 B3 C.

 

Sędzia A3 B3, Egzaminator na Odznaki Jeździeckie.

 

Ukończony kurs pierwszej pomocy, wychowawcy kolonijnego oraz kierownika kolojninego.

 

Instruktor rekreacji ruchowej zs. Jazda konna

 

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ.

 

 

 

Przedstawiamy sylwetkę Marty Stołowskiej-Lubońskiej, która odpowiedzialna jest za szkolenie zawodników biorących udział w zawodach w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, a także przygotowująca osoby do egzaminów na odznaki jeździeckie.

 

Od kilkunastu lat związana z końmi, wcześniej jako zawodniczka, teraz jako instruktor PZJ oraz rekreacji ruchowej, a także sędzia ujeżdżenia i skoków 3 klasy oraz egzaminator na odznaki jeździeckie.

 

Na swoim koncie ma już kilkanaście medali swoich podopiecznych na imprezach rangi Mistrzostw Wielkopolski, Pucharów i Mistrzostw Polski kucy i małych koni.

 

 

 

Najważniejsze osiągnięcia trenerskie:

 

Rok 2015:

 

Dominika Henzel - brązowy medal w Pucharze Polski kucy grupy A-1 Leszno, złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w skokach przez przeszkody Konin, złoty medal w Pucharze Wielkopolski w ujeżdżeniu młodzików

 

Aleksandra Osuch - złoty medal w Pucharze Polski kucy grupy A-2 oraz 4 miejsce w grupie A-1 Leszno, podwójne złote medale w grupie A-1 i grupie A-2, Puchar i Mistrzostwa Polski kucy Strzegom

 

Maja Hendrys - 5 miejsce w Pucharze Polski kucy grupy C Leszno

 

 

Rok 2014:


Aleksandra Osuch - srebrny medal w Pucharze Polski kucy grupy A-1 Strzegom 2014

 

Michalina Kruszona - srebrny medal w Pucharze Polski małych koni Strzegom 2014

 

Dominika Henzel - brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w ujeżdżeniu Strzegom 2014

 

Julia Klinge - złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w skokach przez przeszkody Posadowo 2014

 

Katarzyna Matuszewska - 4 miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu kategoria Konie

 

i wiele innych...

 

 

Rok 2013:

 

Katarzyna Matuszewska Mistrzostwa Miasta Poznania w skokach II miejsce 2013

 

Milena Ratajczak IV miejsce Otwarte Mistrzostwa Młodzików Powiatu Poznańskiego 2013

 

Patrycja Kamieńska 7 miejsce Eliminacje do OOM 2013

 

 

Rok 2012:

 

Julia Klinge I miejsce Gruszczyn CUP 2012

 

 

Rok 2011:

 

Katarzyna Matuszewska I miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ujeżdżenie 2011

 

Katarzyna Matuszewska I miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików kombinacja 2011

 

Aleksandra Tomczak III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ujeżdżenie 2011

 

Aleksandra Tomczak III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików kombinacja 2011

 

Katarzyna Matuszewska I miejsce Gruszczyn CUP 2011

 

Julia Paszek 16 miejsce Eliminacje do OOM 2011

 

 

Rok 2010:

 

Aleksandra Tomczak III miejsce Puchar Polski Młodzików w ujeżdżeniu 2010

 

Zuzanna Burkert III miejsce GP Kucy 2010 Kuźnia Nowowiejska

 

 

Jako trener odpowiedzialna jest za szkolenie:

 

- Katarzyny Matuszewskiej

- Julii Klinge

- Michaliny Kruszona od 2013r

- Izabeli Guzińskiej od 2013r

- Aleksandry Osuch

- Dominiki Henzel

- Mai Hendrys

- Marii Karnabal

 

 

Zawodnicy wcześniej trenowani przez Martę:

 

- Zuzanna Burkert

- Joanna Zaraś

- Patrycja Kamieńska

- Weronika Kamieńska

- Aleksandra Tomczak

- Julia Paszek

- Kacper Jałocha

- Julia Janku