Marcowe przygotowania do Halowego Pucharu Polski

Marcowe zmagania rozpoczął weekend w Lesznie (11-13 marca) gdzie  zawodnicy z Podkowy Gruszczyn startowali w ogólnopolskich zawodach dzieci i młodzieży.

Piątek

Jak zwykle w piątki, konkursy odbywały się z oceną stylu jeźdźca.

Bardzo dobrze rozpoczęła zawody Maria Karnabal i Alf, 60cm z oceną 2,5. W konkursie 70cm, ocenę 2,5 i miejsce 2 ex aequo zajęła Julia Walorek i Figaro oraz Dominika Henzel i Bello. W 80cm Dominika Henzel i Bello oraz Ola Osuch i Jacob, zjechały z wynikiem  wynikiem 2,0 zajęła ex aequo 4 miejsce.

W konkursie 90cm i 100cm Maja Hendrys i Ganges uzyskali notę 2,5. Joanna Ziętkowska i Caren debiutując w konkursach stylowych zjechały z parkuru bez oceny. W konkursie 100cm wystartowała także Ola Osuch na kucu Annouschka uzyskując wynik 2,0 pkt (miejsce 3 ex aequo). W konkursach dla dużych koni wystartowała Michalina Kruszona i Elenza zajmując 5 miejsce w konkursie klasy P (110cm), a swój debiut w klasie N (120cm) ukończyła z 5 pkt karnymi.

W równoległych zawodach regionalnych rozgrywanych wieczorową porą wzięli udział Karol Luboński i Manix gdzie w konkursie L1 (105cm) uzyskali 0 pkt karnych, a w konkursie P (110cm) 8 pkt karnych oraz Stanisław Stołowski i Baryt. Para ta zdobyła 3 miejsce w konkursie klasy N (120cm), a z parkuru klasy C (130cm) zjechała z 8 pkt karnymi.

Sobota

Poranek rozpoczął zmagania w konkursach na styl dla dużych koni gdzie Michalina z Elenzą odnotowały dwa świetne przejazdy, bowiem w konkursie klasy P uzyskały 2,5 pkt, a konkurs 120cm z 2,0 pkt co dało miejsce pierwsze ex aequo w konkursie.

Maria i Alf w konkursie 60cm zajęli 1 miejsce ex aequo. 70 cm był konkursem dwufazowym i tutaj zobaczyliśmy bezbłędnie przejechaną pierwszą fazę Marysi i Alfa oraz Julii i Figaro, niestety w drugiej fazie obie odnotowały eliminację. Dominika Henzel i Bello uzyskali 12 pkt karnych w I fazie.  80cm dwufazowy to 5 miejsce Dominiki i Aposjonaty Con Amore 0 pkt karnych w obu fazach, natomiast szczęścia nie miały Ola i Jacob oraz Julia i Figaro, które zjechały z parkuru z 4 pkt karnymi w pierwszej fazie.

Tuż za podium w  konkursie 90cm to miejsce Mai i Szoguna, natomiast Ola i Sulima, Asia i Caren, Dominika i Amorek strącając przeszkodę w II fazie nie plasowali się w pierwszej 10-tce. Jacob oraz Ganges nie przystąpili do II fazy z uwagi na 4 pkt w I fazie.

W konkursie 100cm żadnej z naszych par nie udało się przejechać bez punktów karnych (Maja i Ganges 4pkt, Ola i Annouschka 5 pkt, Asia i Caren 7 punktów).

W popołudniowych konkursach zawodów regionalnych wystartowali Karol Luboński i Manix oraz Stanisław Stołowski i Baryt.

Wieczorne konkursy regionalne:

Karol i Manix L1 i P 4 pkt karne, Stasiu i Baryt N 8 pkt karnych.

Niedziela czyli finały grup.

W finale grupy A-1 triumfowała Maria i Alf, zajmując 1 miejsce.

W grupie B obejrzeliśmy przejazdy Dominiki i Amorka oraz Oli i Jacoba. Pierwsza z nich Dominika i Amorek uzyskali 6 pozycję natomiast na najwyższym stopniu podium stanęła Ola i Jacob.

W konkursie A-2 Julia Walorek i Figaro uzyskali 8 pkt karnych.

Finał grupy C - obie nasze zawodniczki pokonały parkur podstawowy bezbłędnie. W rozgrywce Maja i Szogun z bezbłędnym przejazdem zajęli 3 miejsce. Ola i Sulima ukończyła rozgrywkę z 4 pkt karnymi.

W grupie D bis zobaczyliśmy 3 pary w rozgrywce, najszybsza okazała się Ola i Annouschka zwyciężając ten konkurs.  Maja i Ganges otrzymując 4 pkt karne w konkursie podstawowym zajęli ostatecznie 5 miejsce.

W konkursach pocieszenia 80-90-100cm wystartowała Asia i Caren, para ta zajęła 3 miejsce zmierzając się z wysokością 100cm, Michalina i Elenza podjęły wyzwanie parkurowi 120cm i ostatecznie uplasowały się na 4 pozycji.

Zdjęcia: Julia Tralewicz Photography