Majówka z koniem Szczepankowo oraz Błękitna Wstęga Wielkopolski


W ostatni weekend kwietnia na poznańskim osiedlu Szczepankowo-Spławie odbyła się 13 już Majówka z koniem, tydzień później, w długi weekend majowy nasi zawodnicy wybrali się do pobliskiego Iwna, na zawody z jeszcze większą tradycją - 44 Błękitną Wstęgę Wielkopolski.

 

 

Zawody w Szczepankowie odbyły się zarówno w sobotę jak i niedzielę.

 

W sobotę zawody odbywały się przez cały dzień, od najniższych konkursów porannych, do tych najbardziej widowiskowych rozgrywanych w sesji wieczornej przy sztucznym oświetleniu.

W konkursie LL czyste przejazdy odnotowały: Aleksandra Osuch i Jacob, Dominika Henzel i Wiking PP oraz Apasjonata Con Amore, Patrycja Poremba i Paloma, Katarzyna Woźniak i Czekolada, Magdalena Palicka i Spencer oraz Julia Walorek i Figaro.

W klasie L Grand Prix Amatorów, miejsce 6 zajęła Maja Hendrys i Ganges, 8 była Aleksandra Osuch i Annouschka oraz 12 Patrycja Poremba i Paloma wszystkie te zawodniczki zakwalifikowały się do rozgrywki. Z 8pkt karnymi w przejeździe podstawowym zakończyła swój przejazd Katarzyna Woźniak i Czekolada. W konkursie wystartowały 34 pary.

W klasie L dokładności obejrzeliśmy czyste przejazdy Mai i Gangesa, Oli i Annouschki, a także Julii Dunst i Wolf's Moritza oraz Danuty Jonko i Gracji.

Klasę P ze zrzutką przejechała Danusia i Gracja.

Dwukrotnie na zero pokonał parkur Stanisław Stołowski i Baryt zarówno w klasie N jak i C zajmował 14 miejsce (na 45 i 35 koni).

 

Wieczorem odbył się bardzo widowiskowy konkurs równoległy - Smerfy kontra reszta świata bajek, w którym w rolę Smerfów wcieliło się 8 zawodników z Podkowy Gruszczyn, a były to następujące zawodniczki:

- Maja Wawrzyniak i Antony Hopkins

- Marysia Karnabal i Alf

- Maja Hendrys i Szogun

- Julia Dunst i Wolf's Moritz V

- Dominika Henzel i Bello

- Magdalena Palicka i Spencer

- Julia Walorek i Figaro

- Aleksandra Osuch i Jacob.

 

Konkurs polegał na tym, iż ustawione były dwa takie same parkury w odbiciu lustrzanym, a zwyciężała para, która dojechała na metę pierwsza, jednak w pierwszej kolejności liczyły się błędy na przeszkodach.

Ostatecznie wygrała w konkursie Ola na Jacobie, która była nieznacznie szybsza na mecie od Julki na Figaro. Miejsce 3 ex aequo zajęły Dominika i Bello oraz Magda i Spencer. 5-8 ex aequo były Maja i Szogun oraz Julia i Maurycy. W pierwszej rundzie odpadły Marysia i Alf oraz Maja i Antek.

Konkurs wzbudził dużo emocji także wśród publiczności, która pomimo kiepskiej pogody dzielnie dopingowała wszystkich zawodników.

 

W niedzielę odbyło się zdecydowanie mniej konkursów.

Pierwszy konkurs tego dnia wygrała Ola i Annouschka, która o dwie sekundy wyprzedziła Maje na Szogunie. Czwarty był Karol Luboński i Manix, który w kolejnym konkursie klasy P zjechał z parkuru z 4 pkt karnymi.

Konkurs kucy okazał się być również bardzo widowiskowy. Trzeba było wykorzystać wszystkie możliwe skróty by w nim zwyciężyć.

Ten konkurs również należał do zawodników z Gruszczyna. Wygrała go Maja na Szogunie, druga była Ola i Jacob, piąta Julia i Maurycy, szósta Dominika i Wiking, siódma Julia i Figaro, a 10 Dominika na Amorku.

Najważniejszym konkursem tego dnia było Grand Prix, rozgrywane na wysokości 135cm. Wystartowało w nim 27 koni, lecz tylko 5 pokonało parkur podstawowy bezbłędnie i zakwalifikowało się do rozgrywki. W tych parach była także Julia Klinge i Lili Marlene, które ostatecznie pokonując rozgrywkę na zero w dobrym czasie uplasowały się na bardzo wysokim 2 miejscu w konkursie.

 

 

44 Błętkitna Wstęga Wielkopolski - Iwno

 

Zawody rozgrywane były w długi weekend majowy w dniach niedziela-wtorek.

Pierwszego dnia w konkursach stylowych z parkurami zmierzyły się Marysia i Alf, Julia i Figaro, Dominika i Amorek oraz Wiking, Maja i Szogun oraz Ganges, Ola i Annouschka oraz Jacob, Magda i Spencer, a także Julia i Maurycy.

Natomiast w ramach zawodów regionalnych wystartowały Katarzyna Matuszewska i Caren oraz Patrycja Poremba i Paloma.

Kasia klasę LL pokonała na zero natomiast w klasie L zjechała z parkuru z 4pkt karnymi.

Patrycja natomiast wystartowała w konkursie licencyjnym, który przejechała z wynikiem 2,5pkt czym zdobyła III licencję uprawniającą do startów w konkursach do 125cm włącznie.

W konkursie L1 miejsce 3 zajął Karol i Manix, Danusia i Gracja były 6. Kolejny konkurs, klasy P to drugie miejsce Danusi i Gracji oraz przejazd z jedną zrzutką Karola i Manixa.

 

Poniedziałkowe starty rozpoczęły się o 9:00 konkursami kuców.

Jako pierwszą zobaczyliśmy Marysię i Alfa, którzy przejechali konkurs 60cm bezbłędnie. W wyższym, o wysokości 70cm miejsce 5 zajęła Julka na Figaro, a 13 była Marysia i Alf.

Poza konkursem, na zero wystartowała Laura Wietrzykowska i Schneewitchen, którzy również przejechali parkur bezbłędnie.

Kolejny ścigany konkurs 80cm to miejsca 2 Oli i Jacoba, 5 i 6 Dominiki i Amorka oraz Wikinga i 9 Julki na Figaro. 90cm to miejsca 3 Mai i Gangesa, 4 Oli i Annouschki, 7 i 9 Dominiki i Amorka oraz Wikinga. Te pary pokonały obie fazy bezbłędnie.

W konkursie 100cm zwyciężyła Maja na Gangesie, sekundę za nią ukończyła swój przejazd Ola na Annouschce.

 

Ze zrzutką w klasie L1 swój przejazd zakończył Karol na Manixie. Zarówno w P jak i N na zero kończyła przejazdy Danusia i Gracja. W klasie P zajmując miejsce 2, a w N 8. Ze zrzutką klasę N ukończył Stanisław Stołowski i Baryt. Para ta w najwyższym konkursie (130cm) ukończyła obie fazy na zero i zajęła 4 miejsce.

 

 

Wtorkowe finały rozpoczęła grupa A-1, w której miejsce 3 w rozgrywce wywalczyła Marysia i Alf.

Grupę A-2 wygrała Julka na Figaro, która jako jedyna pokonała zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę bezbłędnie.

W grupie B miejsce 2 zajęła Ola i Jacob, a trzecia była Dominika na Amorku.

Parkur w grupie C okazał się na tyle trudny, że ukończyło go tylko 5 par z 10 startujących. Wśród tych, które ukończyły konkurs były Magda i Spencer, którzy zajęli miejsce 3 oraz Maja i Szogun, którzy byli 5.

Finał D-bis na miejscu 4 ukończyła Maja i Ganges.

 

W ramach zawodów regionalnych obejrzeliśmy tylko dwa przejazdy zawodników z Podkowy, najpierw ze zrzutką klasę P pokonał Karol i Manix, a klasę N na zero w najlepszym czasie pokonał Stanisław i Baryt, którzy zwyciężyli w konkursie.

 

 

foto: M&R Photo