Majówka z koniem oraz Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski


Ostatnie dwa tygodnie obfitowały w zmagania jeździeckie w całej Polsce, nasi zawodnicy brali udział w zawodach Majówka z koniem w Szczepankowie oraz Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w Swadzimiu.

 

Na terenie poznańskiego osiedla Szczepankowo-Spławie odbyły się zawody Majówka z koniem, wyjątkowo w ostatni weekend kwietnia. Nasi zawodnicy startowali w prawie wszystkich konkursach, od klasy LL do C1 włącznie, a także w konkursie kuców.

 

Pierwszego dnia, w sobotę 25 kwietnia czyste przejazdy w klasie LL odnotowali Maja Hendrys na obu kucach - Bater Day i Szogunie, a także Stanisław Stołowski i Caren. W Grand Prix Amatorów trzecie miejsce zajęła stacjonująca w Podkowie od niedawna Danuta Jonko i Gracja, a z czterema punktami z parkuru zjechali Joanna Ziętkowska i Montana, Karol Luboński i Manix, Izabella Guzińska i Selavi oraz Rafał Kaczmarek i Silver Lady.

 

W konkursie klasy L czyste przejazdy odnotowali Michalina Kruszona i Elenza oraz Rafał Kaczmarek i Silver Lady, a Iza i Selavi zanotowali jedną zrzutkę.

 

Kolejne konkursy to prawie wszędzie pechowe zrzutki, czyli 4 pkt karne.

Z takim wynikiem w klasie P swoje przejazdy ukończyli Asia i Montana, Karol i Manix natomiast Iza i Hopi L zjechały z parkuru z 12pkt karnymi.

 

W klasie N 4 pkt karne miała Julia Klinge i Lili Marlene oraz Stanisław Stołowski i Baryt. Warto odnotować, iż Julia ukończyła swój przejazd w najlepszym czasie z wszystkich zawodników, którzy brali udział w tym konkursie.

W najwyższym konkursie klasy C Julia i Lili ukończyły przejazd z 8pkt karnymi, a Stanisław i Baryt z 16pkt karnymi.

 

Drugi dzień to w większości przełamianie pecha, w konkursie klasy L zwyciężyła Asia i Montana, 7 był Karol i Manix, a 11 Michalina i Elenza. Konkurs klasy P to 4pkt karne Karola i Manixa oraz 8pkt Asi i Montany. W klasie N1 zrzutkę zanotował Stanisław i Baryt.

 

Konkurs kucy to następujące wyniki: Dominika Henzel i Bello miejsce 2, Aleksandra Osuch i Sulima miejsce 3, Maja Hendrys i Bater Day miejsce 4, Ola i Alf oraz Jacob miejsca 5 i 6, Maja i Szogun miejsce 7 oraz Dominika i Igiełka miejsce 8. W konkursie wystartowało 11 kucy.

 

Ostatni konkurs - Grand Prix rozgrywany w klasie C1 Julia i Lili Marlene ukończyła z 12 pkt karnymi.

 

 

 

Kilka dni wcześniej, w Swadzimiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski, w których wystartował student Politechniki Poznańskiej, a także zawodnik KJ Podkowa Gruszczyn Stanisław Stołowski i Baryt. Notując czyste przejazdy w obu nawrotach konkursu Mistrzowskiego ostatecznie zajął miejsce 3 i wywalczył Brązowy Medal.

 

 

 

Najbliższe zawody odbędą się w Iwnie, a będą to Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży oraz Błękitna Wstęga Wielkopolski. Zachęcamy do trzymania kciuków za naszych zawodników!

 

foto: Martyna Kubiak Photography oraz Anna Bilska