Majówka z Koniem 2014 oraz ZODiM Jaszkowo - relacja


Przedstawiamy dwie relacje z Majówki z koniem, która odbyła się na poznańskim osiedlu Szczepankowo-Spławie oraz Zawodów Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży, które odbyły się w Centrum Hipiki w Jaszkowie, w których wystartowali zawodnicy z KJ Podkowa Gruszczyn.

 

W ten sam weekend 23-25 maja równocześnie odbywały się dwie imprezy:

  • 24-25 maja 11 Majówka z Koniem w Szczepankowie

oraz

  • 23-25 maja Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży w Jaszkowie.

 

W Jaszkowie Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn reprezentowały nasze najmłodsze zawodniczki wraz ze swoimi kucami:


- Dominika Henzel i Igiełka

- Aleksandra Osuch i Alf

 

 

W Szczepankowie natomiast wystartowała większa ekipa:


- Joanna Ziętkowska i Montana

- Katarzyna Matuszewska i Odyseusz

- Rusłana Dembecka i Brawura

- Martyna Kubiak i Silver Lady

- Julia Klinge i Lili Marlene

- Izabella Guzińska i Baryt

- Michalina Kruszona i Sorinna


a także

- Karol Luboński i Manix

- Rafał Kaczmarek i Silver Lady

- Marcin Mytkowski i Gracja

- Stanisław Stołowski i Axell

 

 

Relacja z zawodów:

 

 

Piątek

 

  • ZODiM Jaszkowo

Piątkowy dzień rozpoczął się zwycięstwem Dominiki Henzel na Igiełce oraz 3 miejscem Aleksandry Osuch na Alfie w konkursie 50cm.

 

W kolejnym konkursie 60cm Ola i Alf utrzymali dobrą passę zajmując 3 lokatę.

 

Warto dodać, iż były to pierwsze starty zawodniczek poza KJ Podkowa Gruszczyn.

 

 

Sobota

 

  • ZODiM Jaszkowo

Sobotni dzień przyniósł parze Aleksandra Osuch i Alf podwójne zwycięstwo w konkursach 60 oraz 70cm, natomiast Dominika Henzel i Igiełka z czystym przejazdem w 60cm również zajęły czołową lokatę.

 

  • Majówka z Koniem

Jako pierwsza wystartowała Rusłana Dembecka i Brawura debiutując w konkursie Mini LL. W drugim przejeździe z jednym błędem czyli 4pkt karnymi zajęła 4 miejsce.

 

W drugim konkursie, klasy LL wystartowała Joanna Ziętkowska, Martyna Kubiak i Marcin Mytkowski. Martyna zjechała z parkuru w wynikiem 8pkt karnych, natomiast zarówno Asia jak i Marcin po bezbłędnych przejazdach zajęli ex aequo 1 miejsce w konkursie.

 

W konkursie klasy L zwykłym z rozgrywką, będącym jednocześnie Grand Prix Amatorów wystartowała piątka naszych zawodników: Marta Wesołowska, Karol Luboński, Joanna Ziętkowska, Martyna Kubiak i Katarzyna Matuszewska. W przejeździe podstawowym Marta na Galancie miała 12pkt karnych, Karol na Manixie i Martyna na Silver Lady po 8pkt, a Asia i Montana oraz Kasia i Odyseusz po bezbłędnych przejazdach zakwalifikowały się do 9 osobowej rozgrywki. W rozgrywce Asia i Montana uplasowały się tuż za podium zajmując 4 miejsce, a Kasia i Odyseusz zajęli miejsce 2. W konkursie wystartowało 25 zawodników.

 

W kolejnym konkursie, klasy L zwykły, wystartowali Marta Wesołowska oraz Stanisław Stołowski, solidarnie zjeżdżając z parkuru z jednym błędem tj. 4pkt karnymi zajęli odpowiednio 16 i 17 miejsce na 41 przejazdów.

 

W konkursie klasy P Michalina Kruszona i Sorinna, Izabella Guzińska i Baryt oraz Katarzyna Matuszewska i Odyseusz miały 4pkt karne, Stanisław Stołowski i Axell oraz Karol Luboński i Manix zakończyli swoje przejazdy z 8pkt karnymi.

 

Ostatnim konkursem w sobotę, w którym wystartowali zawodnicy z KJ Podkowa Gruszczyn był konkurs klasy N, w którym wystartowały Michalina Kruszona oraz Izabella Guzińska. Iza i Baryt debiutując w tak wysokim konkursie zjechali z parkuru z wynikiem 4pkt karnych.

 

 

Niedziela

 

  • ZODiM Jaszkowo

Niedzielny dzień rozpoczął się o godzinie 8 rano na Jaszkowskim hipodromie bardzo szczęśliwie, obie nasze zawodniczki czystym przejazdem podstawowym w finale grupy A1 zakwalifikowały się do rozgrywki.

 

Ola i Alf pechowo zdobywając 4 pkt karne za zrzutkę w rozgrywce zajęli dobrą 5 lokatę, natomiast Dominika i Igiełka po bezbłędnym przejeździe uplasowała się na podium, zajmując 3 pozycję w konkursie.

 

Obie zawodniczki zakwalifikowały się w ten sposób do sierpniowych Mistrzostw Polski dzieci na kucach w grupie A1.

 

  • Majówka z Koniem

W pierwszym konkursie klasy L wystartowali Rafał Kaczmarek, Stanisław Stołowski oraz Karol Luboński. Zarówno Karol na Manixie jak i Rafał na Silver Lady zanotowali po 1 zrzutce czyli 4pkt karnych. Stanisław Stołowski na Axellu po czystym przejeździe w dobrym czasie zajął 4 miejsce na 40 przejazdów.

 

W konkursie klasy P Rafał i Karol odnotowali 12pkt karnych, Kasia i Odyseusz 4pkt karne, a Stanisław i Axell oraz Iza i Baryt zjeżdżali z parkuru z czystym kontem zajmując odpowiednio 18 i 9 miejsce na 57 przejazdów. 2 miejsce w konkursie zajęła Julia Klinge i Lili Marlene, której zabrałko 5 setnych sekundy by wygrać konkurs!

 

W konkursie klasy N dwufazowym Iza i Baryt skończyli przejazd z 4pkt karnymi w I fazie, natomiast zarówno Michalina i Sorinna jak i Julia i Lili Marlene po czystym przejeździe w I fazie kontynuowały swoje przejazdy. Ostatecznie Michalina i Sorinna zdobyły 8pkt, a Julia 4pkt karne w II fazie.

 

 

 

Zawodnikom i koniom serdecznie gratulujemy!

 

Zachęcamy także kolejne osoby z KJ Podkowa Gruszczyn do spróbowania swoich sił i startu w zawodach poza stajnią! Więcej informacji u p. Marty.