Kurs masażu koni 06.01.2014r oraz relacja z 11.10.2013r.


Zapraszamy wszystkich chętnych ze stajni i nie tylko do wzięcia udziału w KOLEJNYM kursie masażu i stretchingu koni.

 

 

Kurs ten odbędzie się 6 stycznia 2014 roku w Stajni Podkowa, prowadzony będzie przez p. Paulinę Puchała.

 

 

W ramach kursu poruszone zostaną tematy:

- anatomii w teorii i praktyce

- diagnostyki czyli odnajdywania bólu

- masażu relaksacyjno - pobudzającego

- stretchingu

- dopasowaniu siodeł

 

 

Zapisy i zgłoszenia:

 

Marta Stołowska-Lubońska tel. 695 808 555, martastolowska@podkowagruszczyn.pl

 

 

Relacja z ostatniego szkolenia:

 

W dniu 11 listopada na terenie Stajni Podkowa odbyło się szkolenie z zakresu masażu oraz stretchingu koni oraz dopasowywania siodeł, prowadzone przez p. Paulinę Puchała.

 

 

Szkolenie składało się w dwóch części - części teoretycznej, która była podstawą do późniejszego szkolenia praktycznego - na koniach. W szkoleniu wzieło udział 11 osób, z czego większość, bo aż 8 osób są to osoby na stałe stacjonujące z końmi oraz jeżdżące w Stajni Podkowa, także dwie instruktorki Podkowy Gruszczyn wzięły udział w szkoleniu.

 

Na szkoleniu dowiedzieliśmy się jakie konie powinny zostać poddawane zabiegom masaży oraz jak duży, pozytywny wpływ niesie wdrożenie masażu w plan treningowy koni nie tylko tych, które biorą udział w zawodach, ale także tych, których zadaniem jest nauka młodych adeptów trudnej sztuki jeździeckiej.

Co więcej omówiona została szczegółowo budowa konia pod wględem kości oraz mięśni, jest to bardzo ważny punkt jeżeli chodzi o masaż koni.

 

 

Po części teoretycznej i obiedzie nastąpiła część praktyczna w stajni.

 

Do dyspozycji kursantów zostało wybranych 5 koni, które zostały poddane wstępnej diagnozie przez p. Paulinę pod względem miejsc, w których występują uszywnienia. Każdy kursant mógł dotknąć miejsca usztywnione oraz zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy mięśniem elastycznym, a spiętym. Na koniach zostały także narysowane kredą mięśnie oraz miejsca, które będziemy masować, a także w jakim kierunku odbywać będzie się ten masaż.

 

 

Po dokonanej analizie wstępnej konie zostały zabrane na kilkunastominutowy spacer, by się trochę rozgrzały, gdyż kolejnym elementem szkolenia było pokazanie podstaw stretchingu jako formy rozwoju i poprawy predyspozycji ruchowych koni. Zostały pokazane podstawowe chwyty i ćwiczenia rozciągające zarówno przednie jak i tylne kończyny oraz mięśnie szyi. Musimy pamiętaż o tym, że stretching konia robimy zawsze po jego odpowiednim rozgrzaniu np. po treningu.

Jako, iż było to szkolenie masażu p. Paulina pokazała każdemu dokładnie sposoby i chwyty jak masować poszczególne części konia, czyli grupy mięśni by pozytywnie wpłynąć na ich rozluźnienie i możliwość przyszłego ich rozrostu.

 

Ostatnim punktem szkolenia było pokazanie prawidłowego dopasowywania siodeł oraz wręczenie pamiątkowych certyfikatów potwierdzających uczestniczenie w szkoleniu.

 

 

Podsumowując było to bardzo cenne w wiedzę i praktykę szkolenie, które bardzo pomaga w treningu każdego rodzaju koni, niezależnie od rodzaju pracy, którą wykonuje na co dzień.

 

 

Galeria zdjęć ze szkolenia zostanie umieszczona na stronie niebawem!

 

 

Nie jest to także koniec współpracy Stajni Podkowa z p. Pauliną, ponieważ już 6 stycznia 2014 roku odbędzie się kolejne szkolenie, na którym osoby będą mogły zapoznać się z tym samym tematem - masażu i stretchingu koni.

Zapraszamy wszystkie osoby, które nie wzieły udziału w pierwszej edycji szkolenia do zgłaszania się u p. Marty, tel. 695 808 555 lub martastolowska@podkowagruszczyn.pl

 

 

Zobacz również:

Pensjonat dla koni Poznań

Sport w Stajni Podkowa