Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2015


 

W zeszły weekend zawodnicy Podkowy Gruszczyn wybrali się na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbywały się na terenie WOSiR w Drzonkowie.

 

Eliminacje w kategorii kucy skoki przez przeszkody zwyciężyła Katarzyna Matuszewska i Spencer co daje tej parze pewność udziału w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2015, które odbędą się w Poczerninie, woj. mazowieckie. Równie wysokim miejscem 6 w tej samej kategorii może cieszyć się Maja Hendrys i Szogun debiutujący w takiej imprezie.

 

Równie dobrze poszło zawodniczkom KJ Podkowa Gruszczyn w kategorii ujeżdżenia kucy, tutaj Katarzyna Matuszewska i Spencer była 3, a tuż za nią była Maja Hendrys na jej nowym kucu Bater Day. 4 miejsce to wynik Kasi i Odyseusza w ujeżdżeniu kat. duże konie.

 

Zawodniczkom gratulujemy i trzymamy kciuki za kwalifikacje do finału, które zostaną ogłoszone po rozegraniu czterech eliminacji przez Polski Związek Jeździecki oraz owocne starty w finale, który dla kategorii ujeżdżenia odbędzie się od 3 do 5 lipca, a skoków przez przeszkody od 11 do 12 lipca w SKJ Poczernin.

 

Przypomnijmy iż w 2014 roku Julia Klinge i Pokusa zwyciężyły eliminacje w skokach przez przeszkody kucy oraz powtórzyły swój wynik wygrywając również finał i zdobywając złoty medal.