Dwa medale dla KJ Podkowa Gruszczyn


KJ Podkowa Gruszczyn wystawił swoich zawodników w 4 grupach:

Grupa A1 - Dominika Henzel i Aleksandra Osuch

Grupa A2 - Aleksandra Osuch

Grupa C - Julia Dunst i Maja Hendrys

Grupa E - Michalina Kruszona

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale!

 

 

W grupie A1 wystartowała ubiegłoroczna srebrna medalistka Pucharu Polski ze Strzegomia Aleksandra Osuch, tym razem nie udało się obronić medalu. Oba półfinały, a także dwa nawroty finału pokonane na czysto, jednak w rozgrywce zbyt ciasny najazd na przeszkodę, co poskutowało wyłamaniem i 4pkt karnymi. Ostatecznie Ola zajęła bardzo dobre miejsce 4, lądując tuż za podium.

 

Dominika Henzel i Bello, po czystych przejazdach zarówno w półfinałach jak i przejazdach finałowych potwierdziła swoją świetną dyspozycję przejeżdżając także rozgrywkę na czas bezbłędnie i zajmując 3 miejsce w Pucharze Polski oraz zdobywając Brązowy Medal. Jest to pierwszy medal w zawodach skokowych tej zawodniczki, która zdobyła do tej pory medale brązowy w Mistrzostwach Polski Młodzików w ujeżdżeniu na kucach w Strzegomiu oraz złoty Pucharu Wielkopolski Młodzików w ujeżdżeniu na kucach w roku 2014.

 

 

Do finału grupy A2 Ola przystąpiła z czystym kontem, także w obu nawrotach udało się zawodniczce startującej na kucu Sulima utrzymać ten wynik. W finałowym barażu o medale ścigała się ze złotą medalistką grupy A1 Mają Marchwicką. Po bardzo szybkim przejeździe Oli, udało się jej osiągnąć sekundową przewagę na mecie i ostatecznie wygrać Puchar Polski grupy A2 zdobywając złoty medal, czym powinszowała sobie brak medalu w grupie A1.

 

 

Grupa C to starty dwóch zawodniczek - mniej doświadczonej Julii Dunst na kucu Spencer, który w roku 2008 zajął 5 miejsce w Halowym Pucharze Polski grupy C pod Stanisławem Stołowskim, oraz Mai Hendrys i Szoguna - para ta wygrała do tej pory finał grupy C w Jaszkowie, jednak były to jej pierwsze zawody mistrzowskie. Po dwóch półfinałach Julia miała 4 pkt karne, natomiast Maja zachowała czyste konto. Finałowy parkur okazał się trudny, aż 4 zawodniczki (w tym także Julia po pechowym upadku) zakończyły swoje przejazdy eliminacjami. Maja zjechała z parkuru z 5 pkt karnymi, w drugim nawrocie po bardzo skutecznej jeździe zjechała z parkuru z czystym kontem i przypieczętowała tym sposobem 5 miejsce w Halowym Pucharze Polski.

 

 

Grupa E to start również doświadczonej zawodniczki, Michaliny Kruszona i konia Sorinna. Para ta zdobyła do tej pory dwa medale w Pucharach Polski grupy E, złoty w roku 2012 w Kaliszu oraz srebrny w roku 2014 w Strzegomiu. Oba medale zdobyte zostały jednak na otwartych hipodromach. Zawodniczka Podkowy Gruszczyn prowadziła po dwóch półfinałach z czystym kontem, jednak oba nawroty pokonane na 8pkt karnych każdy zepchnęły Michalinę i Sorinne na miejsce 4, tuż za podium.

 

 

Podsumowując były to bardzo bogate w doświadczenia zawody zarówno dla zawodników jak i trenerów Podkowy Gruszczyn, ale także bardzo udane - zdobyte dwa medale - brązowy oraz złoty, dwa miejsca czwarte i jedno piąte pokazują iż systematyczna praca i dobrze określony plan treningów dają wymierne efekty.

 

Życzymy zawodnikom kolejnych sukcesów i czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody!

 

Na zakończenie zamieszczamy link do video z porównaniem dwóch najszybszych przejazdów finału grupy A2, materiał nakręcony został przez portal swiatkoni.pl

Rozgrywka finał grupy A2 - Maja Marchwicka vs Aleksandra Osuch

 

a także filmowe podsumowanie Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży, nakręcone dla portalu tylkoskoki.pl

Filmowe Podsumowanie Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży Leszno 2015

 

 

foto: JM Zawodowo (facebook.com/jmzawodowo) oraz Weronika Kamieńska


 • Medalistki grupy A-2
  Medalistki grupy A-2
 • Medalistki grupy A-1
  Medalistki grupy A-1
 • Maja Hendrys i Szogun - 5 miejsce w grupie C
  Maja Hendrys i Szogun - 5 miejsce w grupie C
 • Julia Dunst i Spencer
  Julia Dunst i Spencer
 • Julia Dunst i Spencer
  Julia Dunst i Spencer
 • Julia Dunst i Spencer
  Julia Dunst i Spencer