Błękitna Wstęga Wielkopolski oraz ZODiM Iwno


W Iwnie odbyła się 43 Błękitna Wstęga Wielkopolski oraz zawody ogólnopolskie dzieci i młodzieży - na zawodach tych nie mogło zabraknąć zawodników KJ Podkowa Gruszczyn.

 

Do zawodów KJ Podkowa Gruszczyn zgłosił następujących zawodników:

- Dominika Henzel i Igiełka oraz Bello

- Aleksandra Osuch i Alf, Jacob, Sulima oraz Antony Hopkins

- Maja Hendrys i Szgodun oraz Bater Day

- Julia Dunst i Wolf's Moritz V

- Martyna Ratajczak i Schneewitchen

- Joanna Ziętkowska i Montana

- Julia Klinge i Lili Marlene

- Stanisław Stołowski i Baryt oraz Caren

- Karol Luboński i Manix

oraz stacjonująca od niedawna w Podkowie

- Danuta Jonko i Gracja

 

 

W piątek zawodnicy startujący w zawodach dzieci i młodzieży brali udział w konkursach z oceną stylu jeźdźca.

 

 

W sobotę były to konkursy w większości na czas. W konkursie 60cm ex aequo 1 miejsce zajęły Dominika Henzel (Igiełka i Schneewitchen) oraz Martyna Ratajczak i Schneewitchen. Konkurs 70cm to pierwsze miejsce Aleksandry Osuch i Alfa, druga była Dominika i Bello. W konkursie wystartowała też Julia Dunst i Wolf's Moritz V.

Następny konkurs- 80cm to wygrana Oli na Sulimie, czwarta była na drugim koniu Jacobie, miejsce 5 zajęła Dominika i Bello, 6 Maja Hendrys i Bater Day, a 7 była Julia i Wolf's Moritz. Konkurs 90cm to również wygrana Oli i Sulimy, 5 i 6 była Maja na Szogunie i Bater Day.

W 100cm na miejscu 3 była Maja i Szogun, a konkursy 110 i 120cm wygrała Joanna Ziętkowska i Montana.

 

Równolegle na drugim parkurze czysty przejazdy w klasie LL zanotował Stanisław Stołowski i Caren, para ta w konkursie klasy L miała jedną zrzutkę. Następny konkurs L1 to czwarte miejsce Danuty Jonko i Gracji oraz 8pkt karnych Karola Lubońskiego i Manixa. W P Danusia i Gracja były 6, a Karol zjechał z parkuru z jedną zrzutką.

 

Dwa najwyższe konkursy tego dnia to dobre miejsca Julii Klinge i Lili Marlene - miejsce 3 w konkursie klasy N oraz Stanisława Stołowskiego i Baryta - 2 miejsce w konkursie klasy C.

 

 

Niedziela czyli finały grup oraz najważniejszy konkurs Grand Prix - Błękitna Wstęga Wielkopolski.

 

W finale grupy A-1 miejsca pierwsze i trzecie zdobyła Aleksandra Osuch odpowiednio na Alfie i Jacobie, czwarta była Dominika Henzel i Bello.

 

Finał grupy A-2 to miejsca 2 i 3 Oli na Sulimie i Antony Hopkinsie.

 

Trzecia i czwarta była Maja Hendrys i Szogun oraz Bater Day w finale grupy C, a pierwsza Joanna Ziętkowska i Montana w finale grupy E.

 

W finale rundy juniorów (135cm) miejsce 2 wywalczyła Julia Klinge i Lili Marlene, a w Błękitnej Wstędze Wielkopolski (135cm) miejsce 14 zajął Stanisław Stołowski i Baryt.

 

A od rana w ramach zawodów regionalnych Karol i Manix przejechali bezbłędnie konkurs klasy L, w P 4 pkt karne. Danusia i Gracja po 4pkt w P i N.