Błękitna Wstęga Wielkopolski 2014 - wyniki i zdjęcia


Przedstawiamy zawodników oraz relację z pierwszego dnia zawodów.

KJ Podkowa Gruszczyn reprezentowali:


- Joanna Ziętkowska i Montana

- Katarzyna Matuszewska i Odyseusz

- Michalina Kruszona i Sorrina

- Kacper Jałocha i Axell

- Karol Luboński i Manix


oraz w barwach KJ Zagórów, a od niedawna stacjonujący także u nas:


- Rafał Kaczmarek i Silver Lady 

 


Jako pierwsi na parkurze, w konkursie klasy L wystartowali Joanna Ziętkowska i Montana (4pkt karne), Katarzyna Matuszewska i Odyseusz (0pkt), Rafał Kaczmarek i Silver Lady (0pkt).

W konkursie L1 Rafał i Silver Lady zakończyli swój przejazd z wynikiem 12pkt karnych, Kacper i Axell zjechali z parkuru z 4pkt karnymi, Karol i Manix z czystym kontem zajęli 5 miejsce, a Kasia i Odyseusz także przejeżdżając na czysto zajęli miejsce 2. 

W tym samym czasie na drugim parkurze w konkursie L1 - licencyjnym wystartowała Asia i Montana, które po dobrym przejeździe zjechały z parkuru z wynikiem 3,5pkt karnego zdobywając III licencję uprawniającą do startów w konkursach od 110cm. 


W konkursie klasy P Karol i Manix zakończyli przejazd z 4pkt karnymi, z takim samym wynikiem zakończyła swój przejazd Michalina Kruszona i Sorrina tym razem w konkursie klasy N.

 

 

Podsumowanie niedzieli 04.05 czyli II dnia zawodów Błękitna Wstęga Wielkopolski, które odbywały się na hipodromie Stadniny Koni Iwno.

 

Do wczorajszego składu zawoników i koni:

 

- Joanna Ziętkowska i Montana

- Katarzyna Matuszewska i Odyseusz

- Michalina Kruszona i Sorrina

- Kacper Jałocha i Axell

- Karol Luboński i Manix

 

dołączyły jeszcze:


- Martyna Ratajczak i Spencer

- Milena Ratajczak i Orsza

- Maja Hendrys i Grawitacja

- Natalia Gryskowska i Reszka

- Julia Klinge i Lili MarleneW konkursie LL towarzyskim wystartowała Natalia Gryskowska i Reszka, zawodniczka ukończyła przejazdy odpowiednio z wynikami 4pki i 0pkt karnych. Czyste przejazdy w konkursie klasy L odnotowali: Joanna Ziętkowska i Montana oraz Karol Luboński i Manix.


W konkursie 50cm kucy na czysto przejechały wszystkie trzy nasze zawodniczki Martyna Ratajczak na Spencerze, Milena Ratajczak na Orszy oraz Maja Hendrys na Grawitacji. Każdy z wymienionych powyżej zawodników zajął w swoim konkursie ex aequo 1 miejsce.


Milena i Martyna wystartowały także w konkursie Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Młodzików i zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.

 

Katarzyna Matuszewska wraz z Odyseuszem wzięła udział w konkursie Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Juniorów na kucach oraz Dzieci na dużych koniach, w którym zajęła 5 miejsce.

 

W konkursie klasy P z 4pkt karnymi z parkuru zjechała Michalina Kruszona i Sorrina, Katarzyna Matuszewska i Odyseusz miała 9pkt karnych, natomiast Karol Luboński i Manix zakończyli swój przejazd z 12pkt karnymi.

 

W konkursie klasy N Michalina Kruszona i Sorrina odnotowały bezbłędny przejazd w dobrym czasie co zaowocowało 7 pozycją, również bezbłędna w tym konkursie była Julia Klinge i Lili Marlene zajmując 9 miejsce.

 

Ostatnim konkursem, w którym na tablicy wyników mogliśmy odczytać KJ Podkowa Gruszczyn był konkurs Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Juniorów, rozgrywany na przeszkodach o wysokości 125cm, w którym wystartowała Julia Klinge i Lili Marlene.

Z jedną zrzutką, czyli 4pkt karnymi Julia zajęła bardzo dobre 2 miejsce w konkursie!